Breaking News
Home / Εκλογικά / Εθνικές Εκλογές 2019 / ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 7ης ΙΟΥΛΙΟΥ 2019: ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ

ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 7ης ΙΟΥΛΙΟΥ 2019: ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ

.

.

ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019: ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ

.

Καθαρή επικράτηση της ΝΔ και στις Κυκλάδες που σύμφωνα με τα αποτελέσματα πήρε τις τρεις από τις 4 έδρες του νομού.

Σύμφωνα με τα τελικά αποτελέσματα στις Κυκλάδες, η ΝΔ με ποσοστό 43,55%, εκλέγει 3 βουλευτές και ο ΣΥΡΙΖΑ με ποσοστό 28,32%, εκλέγει 1 βουλευτή.

Αναλυτικά, η σταυροδοσία των υποψήφιων βουλευτών Κυκλάδων στη Σίφνο στις Εθνικές Εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.

Την 1η έδρα από πλευρά της ΝΔ παίρνει ο Γιάννης Βρούτσης, την 2η έδρα καταλαμβάνει η Κατερίνα Μονογυιού και την 3η έδρα ο Φίλιππος Φόρτωμας.

Από το κόμμα του ΣΥΡΙΖΑ την 4η έδρα στις Κυκλάδες, κατέλαβε ο Νίκος Συρμαλένιος

.

.

ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ
.

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ 7ης ΙΟΥΛΙΟΥ 2019
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΑΓΓΕΛΕΤΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΑΛΕΚΑ) του Ανδρέα 12 17 17 14 6 8 7 81
2. ΓΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Σπυρίδωνος 9 10 15 8 8 14 7 71
3. ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ 12 15 17 7 2 5 15 73
4. ΡΗΓΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΙΡΕΝ) του Σίμου 8 12 9 5 4 8 10 56
5. ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Δημητρίου 13 14 21 9 9 13 14 93
6. ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου 33 39 36 17 25 33 46 229
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου 17 23 15 17 25 17 18 132
2. ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου 72 71 84 67 82 77 98 551
3. ΚΑΦΟΥΡΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Εμμανουήλ 13 9 9 9 12 6 13 71
4. ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ 47 47 54 45 48 39 57 337
5. ΠΡΙΝΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Ιωάννη 8 10 10 9 4 7 3 51
6. ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη 20 22 13 17 15 16 13 116
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ- ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΑΖΑΙΟΥ ΜΑΡΚΕΛΑ του Σπυρίδωνος 5 2 2 4 0 3 3 19
2. ΓΚΙΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Ιωάννη 4 1 1 2 0 0 0 8
3. ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Ιωάννη 0 0 0 1 0 1 1 3
4. ΛΟΥΔΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου 3 0 0 2 0 0 2 7
5. ΜΠΕΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη 2 0 1 2 0 1 1 7
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΛΑΣΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου 6 4 4 3 5 1 9 32
2. ΔΑΡΖΕΝΤΑ- ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Θωμά 12 4 7 9 7 6 5 50
3. ΘΕΟΛΟΓΙΤΟΥ ΣΟΦΙΑ του Νικολάου 11 9 3 7 5 8 6 49
4. ΜΠΑΪΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ελευθερίου 11 12 16 8 8 10 6 71
5. ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου 4 4 5 1 2 1 3 20
6. ΠΟΛΑΤΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη 0 1 0 1 2 0 1 5
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΚΚΕ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΚΑΪΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου 0 1 1 2 0 3 0 7
2. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ του Ιακώβου 2 2 3 1 0 0 1 9
3. ΡΕΜΟΥΝΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χαράλαμπου 0 2 1 1 1 1 0 6
4. ΣΟΦΙΚΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Εμμανουήλ 0 0 2 0 1 1 0 4
5. ΤΣΑΤΣΑ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη 0 1 0 0 1 0 1 3
6. ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ του Βασιλείου 1 0 1 0 1 0 0 3
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ζαχαρία 0 1 1 1 1 0 4 8
2. ΚΟΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου 0 0 1 4 0 3 2 10
3. ΝΟΜΙΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αντωνίου 0 1 0 3 1 3 3 11
4. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη 1 0 1 2 0 0 3 7
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΣΕΜΙΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη 0 0 0 0 0 0 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΑΣΙΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου 0 0 0 0 0 0 1 1
2. ΤΣΙΟΥΜΠΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου 0 0 0 0 0 0 1 1
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ματθαίου 0 0 0 0 0 0 0 0
2. ΜΠΕΡΜΠΕΡΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αναστασίου 0 0 0 0 0 0 0 0
3. ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ιωάννη 0 0 0 0 0 0 0 0
4. ΣΚΑΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 0 0 0 0 0 0 0 0
5. ΤΣΙΓΑΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου 0 0 0 0 0 0 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ- ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΑΛΛΑ ΕΙΡΗΝΗ- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Παντελή 2 1 1 2 1 1 1 9
2. ΠΟΛΥΚΡΕΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Εμμανουήλ 3 1 3 1 2 3 0 13
3. ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φλώρου 6 2 1 1 2 1 2 15
4. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Θεοδώρου 7 2 0 0 0 0 0 9
5. ΧΑΣΤΑΤΖΕΡΗ- ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Σωκράτη 24 10 13 12 8 7 6 80
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΚΚΕ (μ-λ) 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΜΠΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Βασιλείου 0 0 0 0 0 0 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
Μ-Λ ΚΚΕ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΤΣΩΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Μιχαήλ 0 0 0 0 0 0 1 1
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
Ε.ΠΑ.Μ. – Α.Κ.Κ.ΕΛ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΣΙΔΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παύλου 1 0 2 1 0 0 5 9
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
Λαϊκή Ενότητα 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κοσμά 0 0 0 1 0 0 0 1
2. ΜΙΣΚΕΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Πέτρου 0 0 0 0 0 0 0 0
3. ΤΣΑΜΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Γεωργίου 1 0 0 1 0 0 0 2
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΜέΡΑ25 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΑΝΝΑ- ΓΕΩΡΓΙΑ του Αντωνίου- Σωτηρίου 6 3 6 10 2 7 4 38
2. ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Ιωάννη 9 3 3 8 2 6 3 34
3. ΣΚΑΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σταματίου 1 3 0 3 1 0 1 9
4. ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ματθαίου 9 4 2 5 6 5 3 34
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ-ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Παναγιώτη 1 1 1 1 2 1 2 9
2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του Ευαγγέλου 2 0 1 1 2 0 2 8
3. ΜΑΛΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Αλεξάνδρου 1 0 0 0 1 1 1 4
4. ΧΑΪΜΑΝΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου 2 1 0 2 1 0 1 7
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ ΑΡΤΕΜΩΝΑΣ
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ- ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ 110 111 112 113 114 115 116 ΣΥΝΟΛΟ
1. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου 6 5 8 7 2 2 1 31

.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΤΗ ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΣΤΗ ΣΙΦΝΟ, ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ PDF

.

Σιφναϊκό Φως: «Ευχαριστούμε τον Προϊστάμενο του Αυτοτελούς Τμήματος Διοικητικών Υπηρεσιών του Δήμου Σίφνου κ. Νικόλαο Κορακή, για την άμεση πληροφόρηση των εκλογικών αποτελεσμάτων στο νησί μας!» 

.

 

.

 

Print Friendly, PDF & Email